Dva puta 3 protiv 3 u rukometu

Uvod

Dva puta tri protiv tri varijanta je ciljne igre rukometa i koristi se na terenu E-mlade i D- mladost primijenjeno. Pojedinačne sportske udruge koriste ovaj oblik mini rukometa kao dodatak igri 6 + 1 u jednom poluvremenu. Propisi podležu pojedinačnim udruženjima. U ciljanoj igri dva puta tri protiv tri uzimaju se u obzir aspekti dobnih skupina koji uzimaju u obzir razinu zahtjeva i obuke. Kroz igru ​​dva puta tri protiv tri posebno se budi sposobnost opažanja i rješavanja situacijskih igara. Pored toga, blizina ciljnog igranja rukometa rezultira razvojem fizičkih i koordinacijskih zahtjeva za radnom snagom. Širok izbor mogućnosti omogućuje treneru diferenciran i atraktivan trening u rukometu mladih.

Osnovna pravila dva puta tri protiv tri

Dvije ekipe igraju s normalnim brojem igrača 6 igrača na terenu i golman kojem nije dopušteno da napusti svoje područje gola. Igralište je podijeljeno na dva poluvremena, napadačku polovicu i pol za obranu, s tri igrača u napadačkoj polovici i tri igrača u obrambenom poluvremenu. Stoga središnju liniju ne može preći niti jedan igrač. Nakon uspješnog postizanja gola, vratar odmah vraća loptu u igru. On može loptu poslati bilo gdje. Tijekom igre, igrači mogu i trebaju koristiti Polazna pozicija za juriš i Obrambeni položaj sklopka. Obrezivanje iz središnje crte je obavezno, tako da omjer '3:3' uvijek se održava.

Savjeti za praksu

• Važno je osigurati da svaki igrač može djelovati i u napadu i u obrani. (Princip rotacije)
  • Igra se postiže brojem golova pomnoženim sa brojem strijelaca, čime se osigurava da svi bacaju na gol.
  • Golman može loptu poslati samo preko središnje linije. (Napominjemo razinu vještine)
  • Čovjek koji označava sa središnje crte
  • Odaberite manje igralište.
  • Broj igrača se razlikuje u svrhu izazivanja prednosti u napadu i obrani.
  • Kreativna sloboda trenera

Prednosti igre Dva puta tri protiv tri

U ovom obliku igre svi igrači imaju jednog kreativan, socijalni i aktivan Ovo je izazov za sve koji su uključeni. U obliku igre dva puta tri protiv tri, svi igrači imaju znatno više kontakata s loptom nego u konvencionalnoj varijanti '6+1". Neizbježno nastaje '1:1' Situacije s važnim Čovjek koji označava rukomet, Igrači moraju neprestano doživljavati napad i obranu i donositi situacijske odluke. Pasivna igra teško je moguća. Smanjeni broj igrača u jednom poluvremenu znatno olakšava uočavanje posebnih situacija.